\
آیکون منو
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :

اخبار دفتر

مدیرکل حفاظت و مدیریت حیات وحش سازمان امسال تعداد ۹۳ پروانه ویژه شکار کل و قوچ وحشی در ۴ قرق اختصاصی صادر می شود

شهاب الدین منتظمی مدیر کل حفاظت و مدیریت حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست گفت: در سال ۱۳۹۹ بر اساس سرشماری های انجام پذیرفته، بنا به درخواست مدیران قرق های اختصاصی برای تامین بخشی از هزینه های حفاظت و مدیریت قرق ها در راستای بهره برداری پایدار با تایید ادارات کل حفاظت محیط زیست استان های کرمان و یزد و همچنین بررسی در کمیته فنی معاونت محیط طبیعی سازمان، تصمیم بر این گرفته شد تا در چهار قرق اختصاصی روباز، چهل گزی، دُربید در استان یزد و منصور آباد در استان کرمان، تعداد ۹۳ پروانه شکار کل و قوچ وحشی صادر شود.
منتظمی اظهار داشت: تعداد پروانه شکار صادره برای کل وحشی ۶۰ قطعه و قوچ وحشی ۳۳ قطعه در نظر گرفته شده و از این میزان پروانه صادره ۳۰ درصد در اختیار شکارچیان داخلی و بومی و ۷۰ درصد مابقی پروانه های شکار با مسئولیت قرق داران در نظر گرفته شده است که نظارت بر واگذاری پروانه های شکار با ادارات کل حفاظت محیط زیست کرمان و یزد است.
وی گفت: اقداماتی حفاظتی و دستورالعمل صدور پروانه شکار کل و قوچ وحشی در قرق ها که باید توسط قرق داران و همچنین ادارات کل حفاظت محیط زیست استان ها اجرا شود نیز ابلاغ شده است.
مدیرکل دفتر حفاطت و مدیریت حیات وحش سازمان اعلام داشت: به صورت کامل و مستمر بر عملکرد قرق ها نظارت شده و در صورت تخلف از رعایت موارد دستورالعمل های صادره برای پروانه شکار، صدور پروانه شکار در صورت تخلف احتمالی، متوقف خواهد شد.
منتظمی تاکید کرد: با بررسی آمارهای سرشماری، وضعیت حفاظتی و اقدامات صورت گرفته در قرق ها، سهمیه ۹۳ پروانه شکار در چهار قرق منصورآباد کرمان، چهل گزی، روباز و دُربید در استان یزد تعلق گرفته و برای جاشلوبار استان سمنان پروانه شکاری صادر نخواهد شد.
وی درباره وظایف مدیران قرق های اختصاصی ادامه داد: همه مدیران قرق های اختصاصی مکلف شدند تا ظرفیت برد قرق های اختصاصی را بررسی کرده و نتیجه آن را به ادارات کل حفاظت محیط زیست استان مربوطه اعلام کنند تا مبنای برنامه ریزی های آتی مدیریت حیات وحش در محدوده قرق اختصاصی قرار گیرد.
مدیرکل دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش سازمان گفت: سیاست سازمان تقویت قرق ‌های اختصاصی است و استفاده از حفاظت مشارکتی در امر حفظ تنوع زیستی همراه با بهره برداری پایدار جوامع محلی از اکوسیستم است.
بيشتر
اخبار مرتبط